Kamil Blažek je advokátem a partnerem mezinárodní advokátní kanceláře Kinstellar v Praze s více než 20letými zkušenostmi s právním poradenstvím v Č esku, ale i s podporou klientů v dalších zemích střední a východní Evropy, Ruska nebo Číny. Kamil studoval na Právnické fakultě University Karlovy v Praze a Právnické fakultě University v Regensburgu. Od roku 1991 pracoval jako praktikant v První pražské komerční a právní kanceláři, od roku 1996 jako koncipient v advokátní kanceláři Pelikánová, Voršilka, Zoufalý & partneři, od roku 2000 pak v globální právní firmě Linklaters. V roce 2008 pak spoluzaložil advokátní kancelář Kinstellar, kde působí dodnes jako partner v pražské kanceláři. Kinstellar vznikla převzetím východoevropské divize Linklaters jako mezinárodní advokátní kancelář působící výlučně na tzv. „Emerging Markets“, tj. rozvíjejících se trzích ve střední, východní a jihovýchodní Evropě a státech bývalého Sovětského svazu.

foto_kamil-blazek_400x400

V rámci Kinstellar Kamil mj. zastřešuje sektor Infrastructure, oblast energetiky a regulovaných odvětví a zahraničních investic. V právní oblasti se specializuje na: obchodní právo, občanské právo, fúze a akvizice, nemovitosti a stavební právo, energetiku a  síťová odvětví a právo životního prostředí. Poskytoval poradenství mnoha mezinárodním i regionálním korporacím, finančním institucím, investorům, stavebním společnostem a developerům. Z reprezentativních klientů je možné uvést  například: RWE/Innogy, E.ON, ČEZ, Engie, ČEPS, Hyundai, Hyundai Mobis, Nexen Tire, Inteva, Siemens, Globus, Česká spořitelna, CPI Property Group, ING, Raiffeisenbank, Unicreditbank, BNP Paribas, Vinci Group, Skanska, Credit Suisse, ČSOB, ECE, Hochtief, Unibail Rodamco. Hovoří česky, anglicky, německy a rusky.

Kamil působil v roce 2002 rovněž v agentuře CzechInvest. V roce 2009 byl zvolen do Řídícího výboru Sdružení pro zahraniční investice – AFI a od roku 2010 je tohoto sdružení.

Je členem Asociace energetických manažerů, České nukleární společnosti a členem International Bar Association, v rámci které působí mimo jiné aktivně v sekci SEERIL (Section on Energy, Environment, Natural Resources and Infrastructure Law). Pravidelně je uváděn v mezinárodních ročenkách (např. Euromoney a Chambers) jako jeden z vedoucích českých expertů na oblast  energetiky,  Infrastruktury a projektového financování.

Kamil rovněž pravidelně přednáší o aktuálních otázkách obchodního, nemovitostního a energetického práva.

Mezi jeho zájmy patří mj. literatura, moderní umění, cestování, víno a sport, mj. rugby.